Sportovně rekreační areál Krajinka

Nový sportovní areál města Chebu na levém břehu Ohře, určený pro široké rekreační a sportovní využití byl vybudován v rámci realizace projektu Turistické využití levého břehu Ohře. Projekt byl financován v rámci strukturálních fondů Evropské unie z Regionálního operačního programu Severozápad a získal čestné uznání v soutěži Stavba Karlovarského kraje za příkladnou obnovu zanedbaného území.

Území Krajinky bylo již dříve využíváno ke sportu. Původně zde stával stadion prvoligové fotbalové Rudé Hvězdy. Po roce 89 místo ale postupně chátralo.

Nově upravený prostor nabízí dnes širokou škálu možností:

  • atletický stadion se žlutou dráhou
  • víceúčelová sportoviště
  • piknikovou louku
  • lanové centrum
  • půjčovnu sportovních potřeb
  • půjčovnu kol
  • občerstvení

Slavnostní zahájení provozu v roce 2013

Po dokončení stavebních prací a následném převzetí stavby městem Cheb byl Sportovně-rekreační areál Krajinka ve druhé polovině května 2013 zkolaudován. Dne 8. 6. 2013 pak došlo k slavnostnímu otevření nového sportoviště, a to prostřednictvím uspořádání akce s názvem Den plný sportu a zábavy na levém břehu Ohře. Celou akci zahájil svým projevem starosta města Chebu. Následovalo vystoupení Mládežnického dechového orchestru a tanečního souboru Základní umělecké školy Cheb. Na programu byly také soutěže pro děti nebo výtvarný workshop. Sportovní část slavnostního otevření areálu odstartoval 9. ročník cyklistického závodu Chebské kašny, pro turisticky zaměřené návštěvníky byl připraven pochod na Zelenou horu k Bismarckově rozhledně a ti, co zůstali, mohli sledovat atletické závody organizované klubem SKP Union Cheb, který je jedním z partnerů projektu. Dnes ja Krajinka oblíbeným sportovištěm.

Sportovně rekreační areál Krajinka
Kontaktní osoby: 
Sportovně rekreační areál Krajinka 350 02 Cheb
Česká republika
50° 4' 46.1856" N, 12° 21' 50.9292" E
CZ

Poptávkový formulář

Vertical Tabs

Provoz sportovních zařízení